Cattery BASTET Z RICAN

british shorthair cats

FELIPIL - Prevence říje (12 compimés) Biocanina , ZABRÁNĚNÍ nebo přerušení říje 

Určení: Prevence a přerušení říje, toulavost, značení močí a agresivita u kočky. 

DávkováníÚstně. Pro prevenci říje kočky: 1 tabletu každých 15 dní. 

 

Vlastnosti: V megestrol acetátu zabraňuje řiji kočky, přijetí páření a ovulaci. Plodnost a reprodukce během následujících cyklů  později není ohrožena nebo snížena.Při užívání antikoncepce, musí být vždy na výběr mezi výhodami a nevýhodami. Například na rozdíl od jiných účinných látek, využití megestrol je možné od první říje, ale hlavní nevýhodou je nemožnost pozorovat, než začnete používat antikoncepci, zda-li říje probíhat normálně a zda hormonální systém kočka je vyrovnaný. Takže je lepší nechat projít první říji u kočky před použitím pilulky.

Určení:Prevence říje před jejich zahájením. Přerušení říje, pokud začala před méně než 2 dny. Zástava řije, značení močí, tuláctví, agresivitu u koček a její říji. Dávkování a způsob použití FELIPILU,Způsob podání: perorální. Dávkování se liší v závislosti na cíli.

FELIPIL Prevence řije: Použití může začít v nepřítomnosti jakýchkoliv známek řije a těhotenství v kterékoli fázi pohlavního klidu.Podáváme 1 tabletu každých 15 dní.(Výjimečně, u některých koček s vyšší hormonální aktivitou, může být nutné dát 1 tabletu týdně). 

Speciální případ: po těhotenství: Start ihned po porodu v případě, že koťata jsou odstavena. Start 1 měsíc později v případě, že koťata jsou chována.V případě říje přicházející před touto dobou, okamžitě začít přerušení.

Přerušení říje, která začala před méně než 2 dny- Dáme 1 tabletu denně po dobu 3 až 5 dnů. Chcete-li zachovat sexuální odpočinek, bude zahájeno další podání k zabránění řije 10 dní po skončení této léčby.Po ukončení lečby řije všeobecně znovu  započne v rozmezí 18 až 30 dnů.

Zklidnění druhotných sexuálních projevů u koček a kocourů  (putování, agrese, územní označení, znečištövání): Útočná lečba: 1 tableta denně po dobu 8 dnů. Udržovací léčba: 1 tabletu každých 8 až 15 dní. 

Kontraindikace použití  těhotenství, záněty pohlavních orgánů, cukrovka, onemocnění související s estrogeny.

Nežádoucí účinky: U některých jedinců kočího druhu, po jednorázovém nebo opakovaném podání, bylo zaznamenáno postižení pohlavního ústrojí (hypertrofie, pyometra a nádory dělohy), stejně jako onemocnění mléčné žlázy (tumorů mléčné žlázy a hypertrofie), diabetes a změny v chování (polyfagie, agresivita nebo apatie), byly také hlášeny. Léčba způsobuje u kocourů a koček snížení tuláctví a někdy i zvýšenou chuť k jídlu.

/ použit překlad příbalového letáku výrobce z francouzštiny /

MultiTrans

Image

z-kluk-600-IMGP0055.jpg

Statistics

Počet zobrazených článků
405999

Visits

1624092
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
112
147
880
1036
518
4866
1624092
Your IP: 172.18.0.6
2023-06-04 18:25

Who's Online

Právě přítomno: 53 hostů a žádný člen